RADA DELEGÁTŮ

Rada delegátů

(v abecedním pořadí)

Aleš Březina, ČR
Michael Crump, Velká Británie (předseda)
Erik  Entwistle, USA

Gert Floor, Nizozemsko
Lucie Harasim, Německo
Marc Landou, Francie
Yukiko Sawa, Japonsko
Zoja Seyčková, ČR (místopředsedkyně)


Životopisy členů rady delegátů

Aleš Březina, ČR

Místopředseda IMC a iniciátor jeho vzniku. Hudební skladatel a muzikolog, autor koncertní, divadelní a filmové hudby. Dramaturg každoročně vydávaného CD z festivalu Dny B. Martinů. Je také ředitelem Institutu B. Martinů a předsedou ediční rady Souborného kritického vydání děl B. Martinů. Publikoval řadu knih a vědeckých studií, přednášel v Evropě a USA. Dlouhodobě se aktivně podílí na chodu, vedení a činnosti IMC.

Michael Crump, Velká Británie (předseda)

Studoval hudbu na univerzitách v Oxfordu a Birminghamu. V roce 2010 vydal knihu Martinů a symfonie (Toccata Press). Připravil k vydání provozovací materiál a nahrávky Martinů raných orchestrálních skladeb Posvícení, Malá taneční suita či baletu Stín. V současné době spolupracuje s vydavatelstvím Toccata Classics na vydání orchestrálního cyklu Míjející půlnoc a baletu Noc.


Erik Entwistle, USA

Regionální zástupce IMC pro USA. Klavírista, skladatel a muzikolog Erik Entwistle vyučuje více než 30 let. K jeho kriticky uznávaným nahrávkám patří hudba českého skladatele Bohuslava Martinů a je oceněným spisovatelem hudební historie.


Gert Floor, Nizozemsko

Regionální zástupce IMC pro Holandsko a Lucembursko. Je celoživotním nadšencem pro klasickou hudbu od renesance až 21. století a také amatérským hráčem na violu. Dvacet let byl praktickým lékařem, 15 let pak pracoval jako hudební knihovník pro veřejnou knihovnu v Heiloo, malém městě na jih od Alkmaaru. V roce 2012 musel odejít do důchodu, od té doby pracuje na propagaci klasické hudby pro mladé posluchače. 


Lucie Harasim, Německo

Regionální zástupce IMC pro Německo. Muzikoložka a autorka řady publikací a odborných studií o B. Martinů (např. A View of His Life and Music, 2008). V letech 2003 – 2011 pracovala v Institutu B. Martinů. V současné době externě spolupracuje na souborném vydání skladatelova díla, je editorkou Martinů Revue a aktivně se podílí na činnosti IMC.


Marc Landou, Francie

Marc LANDOU je bývalý manažer lidských zdrojů v oboru automobilového průmyslu ve Francii. Jeho láska k hudbě Martinů začala jeho členstvím v Mouvement Janáček (založil francouzský muzikolog Guy Erismann), a pokračovala dvěma hudebními návštěvami Prahy v letech 1988 a 1989. Dále intenzivně prozkoumával soubor Martinů LP (Supraphon) ve veřejné knihovně Compiègne, které pravděpodobně daroval někdo z nedalekého Vieux-Moulin, který skladatele znal - a poté kouzlu hudby Martinů definitivně propadl.
Marc je regionálním zástupcem IMC pro Francii a francouzsky mluvící členy v Belgii a Švýcarsku.

 

Yukiko Sawa, Japonsko

Yukiko Sawa pochází z Tokia. Vystudovala koncertní obor klavír na Musashino Academy v Tokiu, poté pokračovala v postgraduálním studiu na Hudební fakultě AMU ve třídě prof. Josefa Páleníčka. I díky této skutečnosti je Yukiko Sawa přední propagátorkou české hudby v Japonsku. Kromě obsáhlé koncertní činnosti je aktivní členkou Společnosti Leoše Janáčka v Japonsku a po skonu bohemisty dr. Hideo Sekine převzala nejen vůdčí úlohu v česko – japonské společnosti v hudební oblasti, ale i funkci prezidenta International Martinů Circle pro Japonsko. Yukiko Sawa patří k vyhledávaným klavírním pedagogům a metodikům. Je profesorkou na Seitoku University, kde školí budoucí i stávající učitele z celého Japonska.

 

Zoja Seyčková, ČR (místopředsedkyně)

Editorka Martinů Revue a aktivní členka a místopředsedkyně IMC. Informační specialistka a knihovnice, místopředsedkyně České národní sekce International Association of Music Libraries. Od roku 2001 pracuje v Institutu B. Martinů, kde zajišťuje správu webových stránek, provoz knihovny a poskytuje další informační servis badatelům.